W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Realizowany w ramach Priorytetu VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich". Działania 6.1 „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie". Poddziałania 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy" Program Operacyjny Kapitał Ludzki.
Okres realizacji projektu: od 01.09.2013r. do 30.06.2015r.
Cel główny projektu: aktywizacja zawodowa bezrobotnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (podjęcie zatrudnienia przez 74 osoby spośród 138 uczestników projektu).
Cele szczegółowe projektu:
zwiększenie możliwości zatrudnienia przez 138 osób poprzez:
skierowanie na podstawowe badania lekarskie,
udział w zajęciach aktywizacyjnych,
przeprowadzenie Indywidualnych Planów Działania,
przeprowadzenie zajęć z zakresu wsparcia psychologicznego,
zwiększenie aktywnej postawy przez udział w szkoleniu,
podjęcie zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych przez 20 osób,
nabycie doświadczenia zawodowego poprzez odbycie przez stażu przez grupę 110 osób bezrobotnych (90 osób między 18-27 rokiem życia i 20 osób powyżej 50 roku życia),
określenie poziomu samooceny oraz motywacji do działania przez 138 osób podczas indywidualnego wywiadu z doradcą zawodowym.
Uczestnikiem projektu może zostać osoba, zamieszkała na terenie powiatu pszczyńskiego, zarejestrowana jako bezrobotna w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie, oraz w chwili podpisania deklaracji uczestnictwa w projekcie spełniająca co najmniej jeden z warunków formalnych:
jest osobą w wieku 18-27 lat
jest osobą po 50 roku życia
W ramach projektu zaplanowano wsparcie dla 138 osób w tym dla 80 kobiet i 58 mężczyzn:
100 osób w wieku 18-27 lat bez doświadczenia zawodowego (w tym 60 kobiet i 40 mężczyzn,
38 osób w wieku po 50 roku życia (w tym 18 kobiet i 20 mężczyzn).
W ramach projektu zaplanowano ścieżkę uczestnictwa w Projekcie obejmującą kompleksowe wsparcie, w tym:
poradnictwo zawodowe wraz z opracowaniem Indywidualnego Planu Działania,
zajęcia z zakresu wsparcia psychologicznego,
zajęcia aktywizacyjne: „Jak skutecznie wejść na rynek pracy", „Rozmowa kwalifikacyjna",
podstawowe badania lekarskie.
Po skorzystaniu z wyżej wymienionego wsparcia w zależności od ustaleń doradcy zawodowego i psychologa uczestnik projektu może skorzystać ze:
stażu, lub
prac interwencyjnych, lub
szkolenia: „Podstaw obsługi komputera+Internet" - 10 osób, „Obsługi wózka widłowego", „Spawania", „Podstaw obsługi komputera z kasą fiskalną oraz minimum sanitarnym", „Montera instalacji wodnokanalizacyjnych", „Operatora ciężkiego sprzętu budowlanego" – 8 osób.
Po zakończeniu stażu lub szkolenia każdy uczestnik projektu podczas indywidualnego wywiadu z doradcą zawodowym określi poziom samooceny oraz motywacji działania.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, formularz rekrutacyjny oraz deklaracja uczestnictwa w projekcie dostępne w zakładce Dokumenty do pobrania .
Z uwagi na wyczerpanie liczby miejsc rekrutacja dla osób w wieku 18-27 lat została zakończona 18.11.2013r.
Rekrutacja osób w wieku powyżej 50 roku życia prowadzona jest w sposób ciągły do 31.01.2015r. lub do przekroczenia liczby miejsc.
Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie tut. Urzędu pokój 21a (II piętro) oraz pod numerem telefonu 32 210 47 20 w. 48.
Z DNIEM 30 CZERWCA 2015R. ZAKOŃCZONO REALIZACJĘ PROJEKTU.