Публикатор

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Dąbrowa Górnicza (IV) POWER



Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej rozpoczął realizację projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Dąbrowa Górnicza (IV)", który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 30 czerwca 2021 roku. Wartość projektu wynosi: 5 804 973,45 PLN
w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej:  4 892 431,77 PLN
 
GRUPA DOCELOWA I CEL PROJEKTU
 
 
Uczestnikami projektu będzie 279 osób (w tym min. 180 kobiet) w wieku 18-29 lat (w 2019 roku 185 osób, w 2020 roku 94 osoby) zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej jako bezrobotne, spośród których co najmniej 60 % (min.169 osób) stanowić będą osoby nie uczestniczące w kształceniu (w trybie stacjonarnym) i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). Co najmniej 50% uczestników  projektu (tj. 141 osób) stanowić będą osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy tj. osoby z niepełnosprawnościami (min. 2 osoby) i/lub osoby długotrwale bezrobotne (min. 57 osób pozostających nieprzerwanie bez pracy 6 m-cy -w przypadku osób w wieku 18-24 lata lub 12 m-cy - w przypadku osób w wieku 25-29 lat) i/lub osoby o niskich kwalifikacjach.
Ponadto Powiatowy Urząd Pracy zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia byłym uczestnikom/uczestniczkom projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach celu tematycznego 9 w RPO oraz współpracuje w tym zakresie z działającymi na obszarze realizacji projektu instytucjami pomocy i integracji społecznej.

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w mieście Dąbrowa Górnicza.

Dodatkowo, w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19, uczestnikami projektu będą (około 400 osób):
  1. Pracownicy do 30 roku życia na których wynagrodzenia dany pracodawca otrzyma dofinansowanie w ramach instrumentów wskazanych w art. 15zzb, 15zze Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw,
  2. Osoby fizyczne do 30 roku życia, które otrzymają dofinansowanie do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w ramach instrumentu wskazanego w art. 15zzc, Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.
 
FORMY WSPARCIA
 
 
Każdy uczestnik/uczestniczka projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Dąbrowa Górnicza (IV)", zostanie objęty/a indywidualną i kompleksową aktywizacją zawodową, która opierać się będzie na co najmniej trzech elementach pomocy:
1)   przygotowaniu/aktualizacji Indywidualnego Planu Działania,
2)   indywidualnym pośrednictwie pracy lub poradnictwie zawodowym,
3) w zależności od zidentyfikowanych potrzeb uczestnika/uczestniczki projektu jednej z poniższych form wsparcia:
- stażu – zaplanowanym dla 175 osób (108 osób w 2019 r. i 67 osób w 2020 r.),
- bonie na zasiedlenie – zaplanowanym dla 20 osób (14 osób w 2019 r. i 6 osób w 2020 r.),
- dofinansowaniu kosztów podjęcia działalności gospodarczej – zaplanowanym dla 78 osób  (57 osób w 2019 r. i 21 osób w 2020 r.).
- usłudze pośrednictwa pracy świadczonej w związku z realizacją oferty pracy na stanowiskach, których koszty wyposażenia/doposażenia zostały sfinansowane z projektu – zaplanowanej dla 6 osób (6 osób w 2019 r.).
 
Dodatkowo dla min. 60% uczestników/uczestniczek projektu odbywających staż przewidziano możliwość ubiegania się o zwrot kosztów przejazdu, a dla 27 uczestników/uczestniczek (13 osób w 2019 r. i 14 osób w 2020 r.) o refundację kosztów opieki nad dzieckiem/dziećmi do lat 6 lub dzieckiem/dziećmi niepełnosprawnymi do lat 7.
 
KRYTERIA KWALIFIKOWALNOŚCI DO PROJEKTU
 
Aby kwalifikować się do uczestnictwa w projekcie należy spełnić warunek nr 1, a dodatkowo osoby w wieku 18-24 lata (do dnia 25-tych urodzin) warunek nr 2 tzn. być osobą:
 
1)   w wieku 18-29 lat (do dnia 30-tych urodzin), pozostającą bez pracy, zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej jako bezrobotny,
2)  w wieku 18-24 lata (do dnia 25-tych urodzin) zarejestrowaną jako bezrobotna przez okres nie dłuższy niż 4 miesiące, liczony od daty ostatniej rejestracji do dnia otrzymania propozycji stażu, dofinansowania kosztów podjęcia działalności gospodarczej lub przyznania bonu na zasiedlenie.

Kryteria kwalifikowalności muszą być spełnione zarówno na dzień weryfikacji Ankiety zgłoszeniowej do projektu , jak również na dzień rozpoczęcia udziału w projekcie.
Co najmniej 60 % wszystkich uczestników/uczestniczek projektu stanowić mają osoby bezrobotne należące do tzw. kategorii młodzieży NEET czyli osoby nie uczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym na poziomie szkoły podstawowej/ gimnazjum/ szkoły ponadgimnazjalnej/ wyższej w formie studiów wyższych lub doktoranckich realizowanych w trybie  dziennym i/lub osoby nie uczestniczące w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich 4 tygodni.

 
 
REKRUTACJA
 
Etap I – zgłoszenie udziału w projekcie
 
Zgłoszenie udziału w projekcie przez potencjalnych kandydatów/kandydatki odbywać się będzie poprzez złożenie Ankiety zgłoszeniowej do projektu.
W przypadku ubiegania się o staż
Ankietę zgłoszeniową do projektu należy złożyć u swojego doradcy klienta lub pracownika odpowiedzialnego za wdrażanie tej formy wsparcia. Przyjmowanie ankiet odbywać się będzie w sposób ciągły. Informacja o zakończeniu rekrutacji na staż zostanie zamieszczona na stronie internetowej http://dabrowagornicza.praca.gov.pl w „Aktualnościach" oraz na tablicy ogłoszeniowej poświęconej projektowi (znajdującej się obok pokoju nr 4).
W przypadku ubiegania się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
Ankietę zgłoszeniową do projektu wraz z Wnioskiem o dofinansowanie kosztów podjęcia działalności gospodarczej należy złożyć w trakcie trwania naboru, który zostanie ogłoszony na stronie internetowej http://dabrowagornicza.praca.gov.pl w „Aktualnościach" oraz na tablicy ogłoszeniowej poświęconej projektowi (znajdującej się obok pokoju nr 4) i na tablicy ogłoszeniowej przed pokojem  nr 30.
Ww. dokumenty należy złożyć w Kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej (lada informacyjna na parterze) lub wysłać pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza.
 
W przypadku ubiegania się o przyznanie bonu na zasiedlenie
Ankietę zgłoszeniową do projektu wraz z Wnioskiem osoby bezrobotnej do 30 roku życia o przyznanie bonu na zasiedlenie należy złożyć w Kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej (lada informacyjna na parterze) lub wysłać pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza.
Przyjmowanie ankiet i wniosków odbywać się będzie w sposób ciągły do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację tej formy wsparcia w danym roku. Wnioski rozpatrywane będą w kolejności wpływu na Kancelarię Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej (bez względu na sposób jego dostarczenia). Informacja o zakończeniu naboru wniosków o przyznanie bonów na zasiedlenie zostanie zamieszczona na stronie internetowej http://dabrowagornicza.praca.gov.pl w „Aktualnościach" oraz na tablicy ogłoszeniowej poświęconej projektowi „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Dąbrowa Górnicza (IV)" (znajdującej się obok pokoju nr 4).
 
W przypadku chęci otrzymania od doradcy klienta oferty pracy na stanowisko, którego koszty wyposażenia/doposażenia zostały sfinansowane w ramach projektu
Ankietę zgłoszeniową do projektu należy złożyć u swojego doradcy klienta lub pracownika odpowiedzialnego za wdrażanie tej formy wsparcia (pokój nr 30). Przyjmowanie ankiet odbywać się będzie w sposób ciągły. Informacja o zakończeniu naboru wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla skierowanych osób bezrobotnych zostanie zamieszczona na stronie internetowej http://dabrowagornicza.praca.gov.pl w „Aktualnościach" oraz na tablicy ogłoszeniowej poświęconej projektowi (znajdującej się obok pokoju nr 4).
 
Etap II – weryfikacja kryteriów kwalifikowalności do projektu
 
Na podstawie złożonej Ankiety zgłoszeniowej do projektu doradca klienta lub pracownik odpowiedzialny za wdrażanie poszczególnej formy wsparcia dokona weryfikacji kryteriów kwalifikowalności do projektu. Niespełnienie przynajmniej jednego z kryteriów kwalifikowalności skutkować będzie negatywnym wynikiem oceny formalnej i odrzuceniem kandydatury. Urząd zastrzega sobie prawo odrzucenia kandydatury osoby nie należącej do kategorii młodzieży NEET w przypadku wcześniejszego zrekrutowania w projekcie 40% uczestników nie należących do ww. kategorii.

 
 
Etap III – kwalifikowanie do udziału w formach wsparcia
Staż
Po uzyskaniu pozytywnego wyniku oceny z etapu II:

1. doradca klienta przygotuje kandydata/kandydatkę do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym organizatorem stażu (doradcy klienta przy wyborze osób na rozmowy kwalifikacyjne do organizatorów staży uwzględniają w szczególności predyspozycje i kwalifikacje zawodowe bezrobotnych oraz warunki, jakie określił organizator stażu we wniosku o zorganizowanie stażu),
2. kandydat/kandydatka będzie kierowany/a na rozmowę kwalifikacyjną do organizatora stażu,
3. organizator stażu spośród skierowanych kandydatów/kandydatek dokona ostatecznego wyboru osoby, która będzie odbywała staż,
4. wybrany/a przez organizatora stażu kandydat/kandydatka po dostarczeniu skierowania na rozmowę kwalifikacyjną z akceptacją organizatora stażu zostanie zakwalifikowany/a do udziału w projekcie,
5. w przypadku braku akceptacji organizatora stażu kandydat/kandydatka może być kierowany/a przez doradcę klienta na rozmowę kwalifikacyjną do innego organizatora stażu (pod warunkiem spełniania wymagań, które we wniosku o zorganizowanie stażu określił organizator.

Dofinansowanie kosztów podjęcia działalności gospodarczej
Po uzyskaniu pozytywnego wyniku oceny z etapu II:

1. złożony przez kandydata/kandydatkę Wniosek o dofinansowanie kosztów podjęcia działalności gospodarczej podlegać będzie ocenie zgodnie z Regulaminem przyznawania bezrobotnym dofinansowania kosztów podjęcia działalności gospodarczej;
2. w ogłoszeniu o naborze Wniosków o dofinansowanie kosztów podjęcia działalności gospodarczej zostanie wskazana konkretna liczba dofinansowań zaplanowanych do udzielenia kobietom i mężczyznom w ramach projektu, w związku z czym ocenione wnioski utworzą dwie Listy rankingowe – osobną dla kobiet i osobną dla mężczyzn;
3. do dofinansowania kosztów podjęcia działalności gospodarczej zostaną rekomendowane wnioski, które uzyskają największą liczbę punktów na Listach rankingowych.
4. w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów o rekomendowaniu wniosku do dofinansowania na podjęcia działalności gospodarczej i zakwalifikowaniu do projektu decydować będzie w pierwszej kolejności posiadanie przez wnioskodawcę statusu osoby z niepełnosprawnościami, w drugiej statusu osoby bezrobotnej nieprzerwanie pozostającej bez zatrudnienia przez okres ponad 6 miesięcy (w przypadku osób w wieku 18-24 lata) lub nieprzerwanie pozostającej bez zatrudnienia przez okres ponad 12 miesięcy (w przypadku osób w wieku 25-29 lat), a następnie kolejność złożenia Wniosku o dofinansowanie kosztów podjęcia działalności gospodarczej rozumiana jako data i numer zarejestrowania go przez Kancelarię Urzędu (bez względu na sposób jego dostarczenia). Kandydatury, które zajmą kolejne miejsca utworzą Listy Rezerwowe lub osobne dla kobiet i mężczyzn.
5. ostateczną decyzję o uwzględnieniu wniosku o dofinansowanie kosztów podjęcia działalności gospodarczej podejmuje Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy,
6. kandydaci/kandydatki, których wnioski zostaną uwzględnione przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy do dofinansowania kwalifikują się do udziału w projekcie.
 
Bon na zasiedlenie

1. złożony przez kandydata/kandydatkę Wniosek osoby bezrobotnej do 30 roku życia o przyznanie bonu na zasiedlenie będzie podlegał weryfikacji pod kątem spełnienia następujących kryteriów określonych w art. 66 n ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:
 
    a. podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania jeżeli:
    - z tytułu ich wykonywania kandydat/kandydatka będzie osiągał/a wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie oraz będzie podlegał/a ubezpieczeniom społecznym i
    - odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejscowości, w której kandydat/kandydatka zamieszka w związku z podjęciem zatrudnienia lub działalności gospodarczej wynosi co najmniej 80 km lub czas dojazdu do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania środkami transportu zbiorowego przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie i
    - kandydat/kandydatka będzie pozostawał/a w zatrudnieniu, będzie wykonywał/a inna pracę zarobkową lub będzie prowadził/a działalność gospodarczą przez okres co najmniej 6 miesięcy.
 
2. pozytywne rozpatrzenie Wniosku osoby bezrobotnej do 30 roku życia o przyznanie bonu na zasiedlenie decyduje o przyznaniu bonu na zasiedlenie i zakwalifikowaniu kandydata/kandydatki do projektu.

Oferta pracy na stanowisko pracy, którego koszty wyposażenia/doposażenia zostały sfinansowane w ramach projektu
 
  1. doradca klienta przygotuje kandydata/kandydatkę do udziału w procesie rekrutacji uwzględniając w szczególności predyspozycje i kwalifikacje zawodowe osoby bezrobotnej oraz informacje o stanowisku pracy, które zostały określone we wniosku o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego,
  2. przeprowadzony zostanie proces rekrutacji,
  3. uczestnikiem/uczestniczką projektu staje się osoba, która zostanie zaakceptowana przez pracodawcę i podejmie zatrudnienie,
  4. w przypadku braku akceptacji pracodawcy kandydat/kandydatka może być kierowany/a przez doradcę klienta na rozmowę kwalifikacyjną do innego pracodawcy (pod warunkiem spełnienia wymagań, które pracodawca określił we wniosku o refundację kosztów wyposażenia/ doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego).
 
FORMY WSPARCIA DLA PRACOWNIKÓW I OSÓB SAMOZATRUDNIONYCH
W CELU PRZECIWDZIAŁANIA NEGATYWNYM SKUTKOM PANDEMII COVID-19

 
 
Instrumenty dofinansowania - instrumenty wskazane w art. 15zzb, 15zzc, 15zze Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób, tj.:
 
  1. dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenie społeczne pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców
    (art. 15zzb),
 
  1. dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej
    dla przedsiębiorców samozatrudnionych (art. 15 zzc),
 
  1. dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek
    na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (art. 15 zze).

ZAKŁADANE EFEKTY
 
Realizacja projektu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Dąbrowie Górniczej (IV)" przyczyni się do osiągnięcia min. efektywności zatrudnieniowej wśród uczestniczek/uczestników, które/którzy zakończą udział w projekcie na poziomie:
  • 42% - Odsetek uczestników w najtrudniejszej sytuacji (w tym imigranci, reemigranci, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami (do poziomu ISCED 3), którzy podejmą pracę w okresie do trzech miesięcy następujących po dniu, w którym zakończyli udział w projekcie;
  • 57% - Odsetek osób nienależących do ww. grup, którzy podejmą pracę w okresie do trzech miesięcy następujących po dniu, w którym zakończyli udział w projekcie.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie


 

Informacje o aktualnie trwających naborach:

  • nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych
  • nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenie społeczne pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców
  • nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Załączniki

Zasady rekrutacji do projektu POWER 08.01.2020 cz.b
Zasady rekrutacji do projektu POWER 08.01.2020 cz.b.pdf 895 KB
Zasady rekrutacji do projektu POWER 08.01.2020 cz.b-pow. cz.
Zasady rekrutacji do projektu POWER 08.01.2020 cz.b-pow. cz..pdf 1043 KB
Ankieta zgloszeniowa do projektu POWER 2020
Ankieta zgloszeniowa do projektu POWER 2020.pdf 116 KB
Ankieta zgloszeniowa do projektu POWER 2020 pow. cz.
Ankieta zgloszeniowa do projektu POWER 2020 pow. cz..pdf 116 KB
Lista obecnosci - POWER 2020
Lista obecnosci - POWER 2020.pdf 123 KB
Formularz sprawozdania ze stazu - POWER 2020
Formularz sprawozdania ze stazu - POWER 2020.pdf 155 KB
Formularz sprawozdania ze stazu - POWER 2020 pow. cz.
Formularz sprawozdania ze stazu - POWER 2020 pow. cz..pdf 152 KB
Opinia dotycząca przebiegu staż POWER
Opinia dotycząca przebiegu staż POWER.pdf 270 KB
Opinia dotycząca przebiegu stażu POWER (pow. cz.)
Opinia dotycząca przebiegu stażu POWER (pow. cz.).pdf 269 KB
Regulamin zwrotu kosztów przejazdu staż POWER 2019 - 08.01.2020 cz.b
Regulamin zwrotu kosztów przejazdu staż POWER 2019 - 08.01.2020 cz.b.pdf 747 KB
Regulamin zwrotu kosztów przejazdu staż POWER 2019 - 08.01.2020 cz.b- pow. cz.
Regulamin zwrotu kosztów przejazdu staż POWER 2019 - 08.01.2020 cz.b- pow. cz..pdf 898 KB
Zal. 1 - Wniosek o zwrot kosztow przejazdu kom. publ. POWER 2020
Zal. 1 - Wniosek o zwrot kosztow przejazdu kom. publ. POWER 2020.pdf 107 KB
Zal. 1 - Wniosek o zwrot kosztow przejazdu kom. publ. POWER 2020 pow. cz.
Zal. 1 - Wniosek o zwrot kosztow przejazdu kom. publ. POWER 2020 pow. cz..pdf 107 KB
Zal. 2 - Wniosek o zwrot kosztow przejazdu wł. śr. transportu POWER 2020
Zal. 2 - Wniosek o zwrot kosztow przejazdu wł. śr. transportu POWER 2020.pdf 113 KB
Zal. 2 - Wniosek o zwrot kosztow przejazdu wł. śr. transportu POWER 2020 pow. cz.
Zal. 2 - Wniosek o zwrot kosztow przejazdu wł. śr. transportu POWER 2020 pow. cz..pdf 114 KB
Zal. 3 - Zestawienie kosztów jednorazowych POWER 2020
Zal. 3 - Zestawienie kosztów jednorazowych POWER 2020.pdf 90 KB
Zal. 3 - Zestawienie kosztów jednorazowych POWER 2020 pow. cz.
Zal. 3 - Zestawienie kosztów jednorazowych POWER 2020 pow. cz..pdf 89 KB
Wniosek o przyznanie refundacji kosztow opieki nad dzieckiem POWER 2019 cz.b
Wniosek o przyznanie refundacji kosztow opieki nad dzieckiem POWER 2019 cz.b.pdf 181 KB
Wniosek o przyznanie refundacji kosztow opieki nad dzieckiem POWER 2019 cz.b powiekszona czcionka
Wniosek o przyznanie refundacji kosztow opieki nad dzieckiem POWER 2019 cz.b powiekszona czcionka.pdf 185 KB
Wniosek o bon na zasiedlenie - POWER 2020
Wniosek o bon na zasiedlenie - POWER 2020.pdf 333 KB
Wniosek o bon na zasiedlenie - POWER 2020 powiększona czcionka
Wniosek o bon na zasiedlenie - POWER 2020 powiększona czcionka.pdf 333 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Aktualności

Nabór Wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej ogłasza nabór

Wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)

 

Termin naboru wniosków od 25 lutego 2025 r. do 27 lutego 2025 r.

Wnioski złożone przed i po wskazanym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Spotkania informacyjne dla pracodawców zainteresowanych złożeniem wniosku w ramach naboru odbędą się 12 lutego 2025 r. o godz. 13.00 i 20 lutego 2025 r. o godz. 10:00 w sali nr 23 Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej.

 

Dane kontaktowe: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12,

        pokój 21 (I piętro)

        telefon: 32 262 37 39, 32 262 29 39 wew. 206, 211; 786 863 312

        e-mail: kada@praca.gov.pl

Limit środków KFS do rozdysponowania: 1 073 000,00 zł (słownie: jeden milion siedemdziesiąt trzy tysiące złotych)

Priorytety wydatkowania środków KFS:

  1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.
  2. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
  4. Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
  5. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
  6. Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
  7. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
  8. Rozwój umiejętności cyfrowych.
  9. Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.

Wysokość dofinansowania z KFS:

100% w przypadku gdy Wnioskodawca jest mikroprzedsiębiorcą,

80% w przypadku pozostałych Wnioskodawców.

Na jednego uczestnika dofinansowanie w danym roku nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia.

Kryteria obligatoryjne oceny wniosków:

  1. zgodność dofinansowanych działań z priorytetami wydatkowania środków KFS;
  2. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku;
  3. zgodność kompetencji i/lub kwalifikacji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego rynku pracy;
  4. koszty kształcenia ustawicznego wskazanego do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  5. posiadanie przez realizatora kształcenia ustawicznego certyfikatu jakości usług kształcenia ustawicznego;
  6. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora kształcenia ustawicznego dokumentu na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  7. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym;
  8. rodzaj uzyskanych kompetencji i/lub kwalifikacji.

Kryteria fakultatywne oceny wniosków (kryteria te zostaną zastosowane w przypadku jeśli suma środków KFS ze wszystkich złożonych przez pracodawców wniosków przekroczy limit dostępnych środków KFS):

  1. złożenie wniosku kompletnego i prawidłowo wypełnionego tzn. takiego, który przeszedł ocenę formalną bez konieczności wezwania pracodawcy do jego poprawienia lub/i uzupełnienia;
  2. pracodawca nie korzystał w 2024 r. ze środków KFS.

Dodatkowe informacje:

Kształcenie ustawiczne objęte finansowaniem ze środków KFS co do zasady musi zakończyć się w 2025 r. W indywidualnych i uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość wyrażenia zgody na zakończenie kształcenia ustawicznego do końca lutego 2026 r. Istnieje także możliwość wyrażenia zgody na rozpoczęcie studiów podyplomowych w terminie do końca lutego 2026 r. ze względu na cykliczne terminy ich uruchamiania przez szkoły wyższe. Decyzja o możliwości skorzystania z tego wyjątku podejmowana będzie w oparciu o uzasadnienie terminu rozpoczęcia wnioskowanej formy kształcenia ustawicznego przedstawione przez pracodawcę wraz z wnioskiem.

 

Pracodawcy ubiegający się o środki KFS obligatoryjnie powinni zapoznać się z Zasadami ubiegania się o środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej w 2025 roku i złożyć, w terminie naboru, kompletny i prawidłowo wypełniony Wniosek o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców wraz z załącznikami oraz Formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

Dokumenty dostępne są poniżej.

Składanie wniosków:

  1. osobiście w Kancelarii Urzędu w godzinach jego pracy tj.: w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 7.30-15.30, w środę w godz. 7.30-17.00,
    w piątek w godz. 7.30-14.00;
  2. za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza;
  3. elektronicznie przez:
  1. ePUAP – rekomendowany przez Urząd w zakładce załatw sprawę- sprawy ogólne, pisma do urzędu – pismo ogólne do podmiotu publicznego – stary wzór – załatw sprawę,

 

  1. e-Doręczenia w zakładce twoje skrzynki/skrzynka firmowa

Uwaga! Przy składaniu wniosku tym kanałem mogą wystąpić problemy techniczne w przekazywaniu dokumentów,

 

  1. platformę praca.gov.pl

Uwaga! Urząd stosuje własny formularz wniosku aplikacyjnego. Wniosek dostępny na platformie praca.gov.pl jest nieobowiązujący w ogłaszanym naborze.

 

Wniosek złożony elektronicznie musi być podpisany kwalifikowalnym podpisem elektronicznym bądź profilem zaufanym (w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą).

 

Załączniki

Wniosek o przyznanie środków KFS na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców (edytowalny)
Wniosek o przyznanie środków KFS na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców (edytowalny).pdf 320 KB
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (edytowalny)
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (edytowalny).pdf 301 KB
Zasady ubiegania się o środki KFS w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej w 2025 r.
Zasady ubiegania się o środki KFS w 2025 r..pdf 494 KB
BAROMETR ZAWODÓW miasto Dąbrowa Górnicza 2025 r.
BAROMETR_ZAWODOW_miasto_Dabrowa_Gornicza_2025.pdf 200 KB
BAROMETR ZAWODÓW województwo śląskie 2025 r.
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_slaskie_2025.pdf 332 KB
Lista zawodów i specjalności na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy w Dąbrowie Górniczej na 2025 rok
Lista zawodów i specjalności na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy w Dąbrowie Górniczej na 2025 rok.pdf 1280 KB

Nabór Wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)

Logo Urzędu PracyLogo Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej ogłasza nabór
Wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego
ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)
 
Termin naboru wniosków od 15 lipca 2024 r. do 19 lipca 2024 r.
Wnioski złożone przed i po wskazanym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
 
Dane kontaktowe: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12,
pokój 21 (I piętro)
telefon: 32 262 37 39, 32 262 29 39 wew. 206, 211; 786 863 312
e-mail: kada@praca.gov.pl
 
Limit środków KFS do rozdysponowania: 250,0 tys. zł
 
Priorytety wydatkowania środków rezerwy KFS:
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRPiPS.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
Priorytet ten adresowany jest do pracowników zatrudnionych w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju województwa śląskiego określonych w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030 - załącznik nr 3, którymi są: energetyka, medycyna, technologie informacyjne i komunikacyjne, zielona gospodarka oraz przemysły wschodzące. Warunkiem dostępu do niniejszego priorytetu jest posiadanie odpowiedniego przeważającego na dzień złożenia wniosku kodu PKD oraz zawarte we wniosku wiarygodne uzasadnienie konieczności nabycia nowych umiejętności.
 
Wysokość dofinansowania z KFS:
100% w przypadku gdy Wnioskodawca jest mikroprzedsiębiorcą,
80% w przypadku pozostałych Wnioskodawców.
Na jednego uczestnika dofinansowanie w danym roku nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia.
 
 
Kryteria obligatoryjne oceny wniosków:
  1. zgodność dofinansowanych działań z priorytetami wydatkowania środków KFS;
  2. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku;
  3. zgodność kompetencji i/lub kwalifikacji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego rynku pracy;
  4. koszty kształcenia ustawicznego wskazanego do sfinansowania ze środków KFS
    w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  5. posiadanie przez realizatora kształcenia ustawicznego certyfikatu jakości usług kształcenia ustawicznego;
  6. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora kształcenia ustawicznego dokumentu na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  7. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym;
  8. rodzaj uzyskanych kompetencji i/lub kwalifikacji.
 
Kryteria fakultatywne oceny wniosków (kryteria te zostaną zastosowane w przypadku jeśli suma środków KFS ze wszystkich złożonych przez pracodawców wniosków przekroczy
limit dostępnych środków KFS) :
 
  1. złożenie wniosku kompletnego i prawidłowo wypełnionego tzn. takiego, który przeszedł ocenę formalną bez konieczności wezwania pracodawcy do jego poprawienia
    lub/i uzupełnienia;
  2. pracodawca nie korzystał w 2023 r. ze środków KFS.
 
Dodatkowe informacje:
 
Kształcenie ustawiczne objęte finansowaniem ze środków KFS co do zasady musi zakończyć się w 2024 r. W indywidualnych i uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość wyrażenia zgody na zakończenie kształcenia ustawicznego do końca
lutego 2025 r.

Istnieje także możliwość wyrażenia zgody na rozpoczęcie studiów podyplomowych w terminie do końca lutego 2025 r. ze względu na cykliczne terminy ich uruchamiania przez szkoły wyższe. Decyzja o możliwości skorzystania z tego wyjątku podejmowana będzie w oparciu o uzasadnienie terminu rozpoczęcia wnioskowanej formy kształcenia ustawicznego przedstawione przez pracodawcę wraz z wnioskiem.
 
Pracodawcy ubiegający się o środki KFS obligatoryjnie powinni zapoznać się z Zasadami ubiegania się o środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej w 2024 roku i złożyć, w terminie naboru, kompletny i prawidłowo wypełniony Wniosek o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców wraz z załącznikami oraz Formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.
 
Dokumenty dostępne są na stronie internetowej pod adresem: w zakładce:
Dla przedsiębiorców i pracodawców – Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników
i kandydatów do pracy – Krajowy Fundusz Szkoleniowy – KFS 2024.
 
Składanie wniosków:
  • osobiście w Kancelarii w godzinach pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej, który czynny jest w poniedziałek, wtorek i czwartek od 7 30 do 15 30,
    w środę od 7 30 do 17 00, w piątek od 7 30 do 14 00 lub
  • za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej na adres: Powiatowy Urząd Pracy
    w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza
    (za datę złożenia wniosku za pośrednictwem poczty uznaje się datę stempla pocztowego, a za pośrednictwem firmy kurierskiej datę nadania przesyłki) lub  
  • elektronicznie przez platformę praca.gov.pl lub ePUAP pod warunkiem, że wniosek zostanie opatrzony kwalifikowalnym podpisem elektronicznym bądź profilem zaufanym lub mailem na adres kada@praca.gov.pl, w formie podpisanych podpisem kwalifikowalnym lub profilem zaufanym dokumentów, w przypadku przesłania wniosku mailem rekomenduje się, aby dokumenty wysłać w spakowanym pliku zabezpieczonym hasłem a hasło przesłać w oddzielnej korespondencji mailowej na adres kada@praca.gov.pl

Załączniki

Zasady ubiegania się o środki KFS w PUP DG w 2024 r.
Zasady ubiegania się o środki KFS w PUP DG w 2024 r..pdf 469 KB
WNIOSEK KFS Rezerwa
WNIOSEK KFS Rezerwa.pdf 524 KB
Informacja o pomocy de minimis
Informacja o pomocy de minimis.pdf 138 KB
(4)Formularz informacji składanych w rolnictwie lub rybołówstwie
(4)Formularz informacji składanych w rolnictwie lub rybołówstwie .pdf 66 KB
Lista zawodów i specjalności na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy w Dąbrowie Górniczej na 2024 rok
Lista zawodów i specjalności na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy w Dąbrowie Górniczej na 2024 rok.pdf 1185 KB
(5)Formularz informacji składanych w rolnictwie lub rybołówstwie
(5)Formularz informacji składanych w rolnictwie lub rybołówstwie .pdf 66 KB
kfs

Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów 2025


Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów 2025

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Targach Edukacyjnych i Festiwalu Zawodów, które odbędą się 13 lutego 2025 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej „CENTRUM", Aleja Róż 3 w Dąbrowie Górniczej.
Głównym celem wydarzenia jest atrakcyjna i aktywna prezentacja oferty edukacyjnej dąbrowskich szkół ponadpodstawowych oraz zaprezentowanie przez pracodawców konkretnych zawodów i specjalności funkcjonujących na lokalnym oraz regionalnym rynku pracy. Zależy nam aby uczniowie
w trakcie wydarzenia zapoznali się z perspektywami zawodowymi i możliwościami jakie daje ukończenie wybranego kierunku kształcenia a także by poznali specyfikę, w tym wymagania i obciążenia związane z danym zawodem.
 

Dla wystawców.

Zachęcamy wystawców reprezentujących wszelkie zawody do bezpłatnego udziału w wydarzeniu rejestrując podmiot/zawód poprzez formularz zgłoszeniowy pod wskazanym linkiem: https://tiny.pl/cpvq2yj4
Zapewniamy przestrzeń i stoisko dla wystawcy na Hali Widowiskowo - Sportowej „CENTRUM".
W razie pytań należy kontaktować się z Panią Magdaleną Fujarską - email: mfujarska@pup-dg.pl, 32 262 37 39 wew. 233.
W przypadku chęci uczestnictwa w wydarzeniu prosimy o przygotowanie stanowiska, na którym w aktywny, angażujący i przystępny dla 14-15 latków sposób mogliby Państwo pokazać charakterystykę konkretnego zawodu.
Liczba miejsc dla wystawców ograniczona jest jedynie powierzchnią hali. Możliwość rejestracji do około 7 lutego 2025 roku.
 

Dla odwiedzających.

Wydarzenie ma na celu pomoc uczniom kończącym szkoły podstawowe w podjęciu tak ważnej decyzji, jaką jest wybór szkoły średniej, dając im możliwość zapoznania się z ofertą szkół z Naszego Miasta.
Uczniowie uczestnicząc w wydarzeniu będą mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką różnych zawodów oraz szeroko pojętym rynkiem pracy poprzez kontakt z przedstawicielami wielu branż, również obecnymi na wydarzeniu.
Zapraszamy do udziału klasy 7 i 8 szkół podstawowych 13 lutego 2025 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 do Hali Widowiskowo - Sportowej „CENTRUM", Aleja Róż 3 w Dąbrowie Górniczej.
 

 

Plan Targów


 


Staże i bony stażowe (dla organizatorów staży) finansowane ze środków Funduszu Pracy - PUP Dąbrowa Górnicza

Trwa nabór Wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu ze środków Funduszu Pracy
 
Pracodawco jeżeli chcesz zostać Organizatorem stażu
 
złóż Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu i daj szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego i uzyskanie nowych umiejętności swoim przyszłym pracownikom
 
Dokumenty:
Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu w wersji papierowej dostępny jest w siedzibie Urzędu w pokoju nr 30. Wersja elektroniczna do pobrania poniżej.
 
Sposób złożenia wniosku:
- elektronicznie przez platformę praca.gov.pl lub ePUAP (złożenie wniosku w postaci elektronicznej musi zostać opatrzone kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym). W przypadku składania wniosku przez platformę praca.gov.pl należy należy wybrać usługę Wnioski o usługi i świadczenia z Urzędu → Wnioski pozostałe → Pismo do urzędu, wówczas  Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu należy załączyć do tego pisma,
link do strony praca.gov.pl
Wniosek możesz przesłać również e-mailem w formie podpisanych podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym dokumentów. Rekomendujemy, aby dokumenty te wysłać w spakowanym pliku zabezpieczonym hasłem. Hasło prześlij w oddzielnej korespondencji e-mailem na adres akrzyszton@pup-dg.pl lub kniemiec@pup-dg.pl.
Ze względów bezpieczeństwa danych osobowych preferujemy przesyłanie wniosków za pośrednictwem platformy praca.gov.pl lub ePUAP.
- osobiście w Kancelarii w godzinach pracy Urzędu, który czynny jest w poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 7.30-15.30, środa w godz. 7.30-17.00, w piątek 7.30-14.00,
- za pośrednictwem poczty na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza.
 
Termin naboru: nabór ciągły (o terminie zakończenia naboru poinformujemy na stronie internetowej oraz profilu Facebook Urzędu Pracy na 7 dni przed jego zakończeniem).
 
Okres stażu: 3 lub 6 miesięcy
 
Dane kontaktowe:
Szczegółowe informacje można uzyskać:
- pod numerami tel. 32 262 37 39 lub 32 262 29 39 wew. 225, 226, 212 lub
- w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej w pokojach nr 30 i 36.
 
Standardy dostępności:
Nabór prowadzony jest w sposób otwarty, z zachowaniem zasad równościowych, w tym zasady równości szans kobiet i mężczyzn oraz standardów dostępności. Wyrazem tego jest:
  • zastosowanie w dokumentach tekstu łatwego do czytania,
  • zapewnienie dokumentów z dużą czcionką, dostosowanych do czytników ekranowych,
  • pomoc w zrozumieniu, wypełnieniu i złożeniu dokumentów,
  • w przypadku informacji umieszczanych na stronie internetowej Urzędu możliwość eksportu dokumentów do pliku PDF.,
  • obsługę osób z niepełnosprawnością ruchową na parterze budynku w pokoju nr 1,
  • zapewnienie w razie potrzeby tzw. pogotowia migowego,
  • użycie w razie potrzeby pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących,
  • zapewnienie dwóch miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami,
  • bliską lokalizację budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej od przystanków komunikacji publicznej.
Serdecznie zapraszamy do składania Wniosków.

Załączniki

Wniosek o zorganizowanie stażu (edytowalny)
Wniosek o zorganizowanie stażu (edytowalny).pdf 233 KB
Wniosek o realizację stażu w systemie zmianowym (edytowalny)
Wniosek o realizację stażu w systemie zmianowym (edytowalny).pdf 43 KB
Formularz sprawozdania ze stażu FP
Formularz sprawozdania ze stażu FP.pdf 55 KB
Formularz opinii dotyczącej przebiegu stażu FP
Formularz opinii dotyczącej przebiegu stażu.pdf 212 KB
Lista obecności FP 2024
Lista obecności FP 2024.pdf 35 KB
Wniosek osoby odbywającej staż o udzielenie dni wolnych - FP
Wniosek osoby odbywającej staż o udzielenie dni wolnych - FP.pdf 38 KB
Lista obecności FP 2025
Lista obecności FP 2025.pdf 41 KB

Staże i bony stażowe finansowane ze środków Funduszu Pracy - PUP Dąbrowa Górnicza

Aktualnie trwa nabór uczestników i uczestniczek na staże ze środków Funduszu Pracy
 
Termin naboru: nabór ciągły (o terminie zakończenia naboru poinformujemy na stronie internetowej oraz profilu Facebook Urzędu Pracy na 7 dni przed jego zakończeniem).
 
Oferujemy:
- stypendium stażowe za każdy miesiąc odbywania stażu w wysokości 1 994,40 zł,
- zwrot kosztów przejazdu,
- refundację kosztów opieki nad dziećmi do 6 roku życia lub dziećmi niepełnosprawnymi do 7 roku życia lub osobą zależną.
 
Jak wziąć udział:
Zgłoś chęć udziału w stażu u swojego doradcy klienta.
 
Jeśli już masz swojego organizatora stażu poproś go o złożenie Wniosku o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu do Urzędu ze wskazaniem na Ciebie.
 
Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dostępny do pobrania poniżej lub w wersji papierowej w pokoju nr 30
 
Okres stażu: 3 lub 6 miesięcy
 
Standardy dostępności:
Nabór prowadzony jest w sposób otwarty, z zachowaniem zasad równościowych, w tym zasady równości szans kobiet i mężczyzn oraz standardów dostępności. Wyrazem tego jest:

  • zastosowanie w dokumentach tekstu łatwego do czytania,
  • zapewnienie dokumentów z dużą czcionką, dostosowanych do czytników ekranowych,
  • pomoc w zrozumieniu, wypełnieniu i złożeniu dokumentów,
  • w przypadku informacji umieszczanych na stronie internetowej Urzędu możliwość eksportu dokumentów do pliku PDF.,
  • obsługę osób z niepełnosprawnością ruchową na parterze budynku w pokoju nr 1,
  • zapewnienie w razie potrzeby tzw. pogotowia migowego,
  • użycie w razie potrzeby pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących,
  • zapewnienie dwóch miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami,
  • bliską lokalizację budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej od przystanków komunikacji publicznej.

Dane kontaktowe:
Szczegółowe informacje o stażach i bonach stażowych uzyskasz w pokojach nr 30 lub 36 i pod numerami telefonów:
- 32 262 37 39 lub 32 262 29 39 wew. 225, 226, 212,
- kom. 786-863-295
lub
- u swojego doradcy klienta.

 

Załączniki

Wniosek o zorganizowanie stażu (edytowalny)
Wniosek o zorganizowanie stażu (edytowalny).pdf 233 KB
Wniosek o realizację stażu w systemie zmianowym (edytowalny)
Wniosek o realizację stażu w systemie zmianowym (edytowalny).pdf 43 KB
Wniosek osoby odbywającej staż o udzielenie dni wolnych - FP
Wniosek osoby odbywającej staż o udzielenie dni wolnych - FP.pdf 38 KB
Formularz sprawozdania ze stażu FP
Formularz sprawozdania ze stażu FP.pdf 55 KB
Formularz opinii dotyczącej przebiegu stażu FP
Formularz opinii dotyczącej przebiegu stażu.pdf 212 KB
Regulamin zwrotu kosztów przejazdu ze środków FP-PFRON-tekst ujednolicony-obowiązujący od 1.01.2023 r.
Regulamin zwrotu kosztów przejazdu ze środków FP-PFRON-tekst ujednolicony-obowiązujący od 1.01.2023 r..pdf 582 KB
Załacznik nr 1 - Wniosek o zwrot kosztów przejazdu komunikacją publiczną FP
Załacznik nr 1 - Wniosek o zwrot kosztów przejazdu komunikacją publiczną FP.doc 39 KB
Załacznik nr 2 - Wniosek o zwrot kosztów przejazdu własnym środkiem transportu FP-PFRON
Załacznik nr 2 - Wniosek o zwrot kosztów przejazdu własnym środkiem transportu FP-PFRON.doc 39 KB
Załącznik nr 3 - Zestawienie kosztów jednorazowych FP-PFRON
Załącznik nr 3 - Zestawienie kosztów jednorazowych FP-PFRON.doc 53 KB
Wniosek o przyznanie refundacji kosztów opieki - zawarcie umowy FP 2024
Wniosek o przyznanie refundacji kosztów opieki - zawarcie umowy FP 2024.pdf 216 KB
Wniosek o refundację kosztów opieki FP 2024- załacznik nr 1 do umowy
Wniosek o refundację kosztów opieki FP 2024- załacznik nr 1 do umowy.pdf 163 KB
Zaświadczenie potwierdzające pobyt dziecka i poniesione koszty z tyt. sprawowania opieki
Zaświadczenie potwierdzające pobyt dziecka i poniesione koszty z tyt. sprawowania opieki.pdf 25 KB
Lista obecności FP 2024
Lista obecności FP 2024.pdf 35 KB
Lista obecności FP 2025
Lista obecności FP 2025.pdf 41 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display